Průzkum ukázal význam letáků

14.10. 2019

Přestože pro mnoho lidí mohou papírové letáky s nabídkou akčního zboží představovat téměř prehistorický relikt, data z aktuálního průzkumu ukazují pravý opak.

Vytisknout

Data společnosti Focus CZ Marketing and IT Research zpracovaná ve studii PromotionInsigths 2019, jejichž sběr proběhl v květnu v ČR a dalších 16 zemích, ukazují, že letáky stále tvoří velmi důležitý prvek podpory prodeje. Závěry studie zveřejnil odborný magazín Retailnews.

V oblasti potravin a drogerie respondenti jmenovali právě letáky jako první zdroj informací. I přes vliv pokračující digitalizace jsou tištěné letáky hlavním zdrojem informací pro převážnou část spotřebitelů. Pouze u elektroniky a drogerie jim na paty šlape jejich elektronická podoba. Jako hlavní zdroj informací o speciálních nabídkách uvedlo ve zmíněné studii letáky v oblasti potravin plných 85 % dotázaných. Internet uvedlo 71 % respondentů. V oblasti drogerie letáky primárně používá 81 % dotázaných, kdežto internet podstatně méně (60 %).

Letáky vyhrávají na celé čáře také jako hlavní motivace k návštěvě obchodu. Na otázku, které médium vás nejvíce přiměje k návštěvě prodejny, uvedlo u potravin leták 72 % odpovídajících. Teprve s velkým odstupem se umístil internet (14 %), televize (6 %), e-mail (5 %) a další. Podobně je tomu u léků, kde letáky uvedla také drtivá většina (61 %) a internet (22 %). Kutily letáky přitáhnou do obchodů ve 45 % a internet ve 39 %. Opačně je tomu jen u elektroniky, kde letáky přiměly k návštěvě prodejny 39 % respondentů, zatímco internet 45 % dotázaných. Obliba letáků se mění s věkem a liší se také u různého zboží, nicméně jejich výsadní postavení mezi způsoby komunikace je stále nezpochybnitelné.

Dodejme, že k popularitě letáků přispívá i skutečnost, že je jejich pravidelní čtenáři najdou vždy ve správný část tam, kde jsou zvyklí. A to už je zásluha tisíců našich doručovatelů. Jak ukazuje zmíněná studie, jejich náročná práce má smysl a oceňuje ji spousta lidí.

 

 

Zpět na výpis

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

zavřít

Odesláno

Budeme Vás kontaktovat co nejdříve.

Zavřít

Uloženo

Váš e-mail jsme zařadili do naší databáze.

Zavřít