PNS a Mediaservis jako holding

2.5. 2019

Od května fungujeme v PNS a Mediaservisu podle nové organizační struktury, která vychází z holdingového uspořádání.

Vytisknout

Nová organizační struktura PNS i Mediaservisu je prvním krokem transformace obou společností do podoby, která odstraní zdvojené činnosti a podpoří vzájemnou spolupráci. Základním cílem je vytvoření holdingové struktury řízení, která zvýší využití synergických efektů plynoucích ze spolupráce obou firem.

Klíčovými součástmi holdingu jsou společnosti PNS a Mediaservis. PNS je prostřednictvím své dceřiné společnosti PNS Grosso dominantním poskytovatelem služeb v oblasti distribuce tisku a současně monopolním distributorem deníků do volného prodeje. Společnost zásobuje nejhustší síť prodejen tisku v Evropě a jejím cílem je udržet efektivní a všestranně výhodnou distribuci. Mediaservis je ze sta procent vlastněn společností PNS a je výhradním distributorem předplacených deníků v České republice, třetím největším distributorem v oblasti neadresné distribuce s tržním podílem na úrovni 25 procent a jedinou plnohodnotnou alternativou ke službám České pošty v oblasti adresné distribuce listovních zásilek. Zde jeho tržní podíl dosahuje kolem 30 procent.

Vize budoucího postavení a funkce holdingu PNS se akvizicí společnosti Mediaservis a rozšířením portfolia služeb zásadně mění a rozšiřuje. Klíčové ambice nyní směřují na obsazení a posilování pozice úspěšného a preferovaného poskytovatele v oblasti adresné i neadresné distribuce se zvláštním důrazem na rozvoj a zachování dominance v oblasti služeb pro vydavatele tisku, akcionáře i zákazníky.

V rámci transformace holdingu PNS byly nově určeny pravomoci jednotlivých členů představenstva PNS následovně:

  • Petr Chvátal byl jmenován do pozice CEO (generálního ředitele) holdingu. V jeho rozhodovací působnosti jsou veškeré aktivity v oblastech vývoje a rozvoje produktů, prodeje prostřednictvím všech prodejních kanálů, kompletní marketingové aktivity a kompletní agenda v oblasti personálního řízení.
  • Petr Novák byl jmenován do pozice COO (ředitel provozu) holdingu. V jeho přímé rozhodovací působnosti jsou veškeré aktivity v provozních oblastech a řízení realizace klíčových projektů.
  • Vít Rozsypal byl jmenován do pozice CFO (ředitel financí, IT a administrativy) holdingu. V jeho přímé rozhodovací působnosti jsou veškeré aktivity v oblastech financí, mezd, investic, nákupu a informačních technologií.

Všichni členové představenstva PNS byli současně jmenování jednateli Mediaservisu.

 

 

Zpět na výpis

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

zavřít

Odesláno

Budeme Vás kontaktovat co nejdříve.

Zavřít

Uloženo

Váš e-mail jsme zařadili do naší databáze.

Zavřít